Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 

SZAMÓCA RECEPT-OLDALA

ITT A KIFŐZTÜK INGYENES GASZTROMAGAZIN LEGÚJABB SZÁMA!


GOMBA AMARÁNTOS BUNDÁBAN

2008.01.23

Hozzávalók: 1 kg gomba (ha aprók, egészben, ha nagyobbak, felezve, negyedelve). A "panírhoz": fél bögre étkezési keményítő, fél bögre finomliszt, fél bögre puffasztott amaránt*, 2 tojássárgája, só, jéghideg víz.
A sütéshez: étolaj.
* Az amaránt eredetéről és hatásáról itt olvashatsz: AMARÁNT

     

p1140847-dd.jpg

     

Elkészítés:
A keményítőből, lisztből, amarántból, kicsi sóból és tojássárgából tésztát keverünk annyi jéghideg vízzel, hogy tejfölsűrűségű legyen.
A száraz gombákat belemártjuk ebbe a tésztába úgy, hogy a tészta mindenhol befedje őket, majd bő, forró olajban aranysárgára sütjük.

 

Tipp:

Ugyanebben a "bundában" más zöldséget (karfiolt, brokkolit, padlizsánt...) is süthetsz.

    

amarantos-padlizsan-20090330-003-gg.jpg

 

 

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Amaránt

(Szamóca, 2010.01.11 09:45)

Szia Margó!
Pedig elég sok üzletben lehet kapni amarántot.
Én nem a lisztet szoktam leginkább használni, hanem a puffasztott amarántot.
Müzlibe olyasmi íze van, mint a többi puffasztott gabonának: tehát semleges. Talán egy picit diós.

Az amarántról

(Margó, 2010.01.05 17:59)

Nagyon érdekes a cikk az amarántról. Az az egy baj van csak, hogy a "sarki" boltban nem lehet kapni. Én a multiknál szoktam nézegetni a különböző liszteket, de ilyennel még nem találkoztam. Aztán a másik nagy kérdés? Milyen az ize? Müzlibe lehet jó piritva, de egyébként? Te már találkoztál ilyen liszttel? Kiváncsivá tettél! Ölellek